Časté dotazy

PROČ JE DŮLEŽITÉ POUŽÍVAT PŘÍRODNÍ BIO KOSMETIKU?

Pokožka je největším orgánem lidského těla a vstřebává vše, co na ni nanesete. Proto je přírodní bio kosmetika klíčem ke zdravé pokožce i ke zdravému tělu. Pokud je produkt skutečně bio přírodní, máte jistotu, že žádná z jeho složek nepřišla do styku s toxickými insekticidy, herbicidy, fungicidy a hnojivy. Veškeré produkty Éminence jsou bez chemických látek jako ftaláty, parabeny, minerální oleje, parafín či laurylsíran sodný a jsou plné biodynamických ingrediencí podněcujících krásu a zdraví.

JE OZNAČENÍ BIO VŽDY SKUTEČNĚ BIO?

Vaše pokožka si zaslouží tu nejkvalitnější péči. Proto u všech kosmetických produktů Éminence ručíme za to, že v celém jejich složení najdete pouze ingredience, které pocházejí z přírody. Pro zajímavost si ale projděte například složení kosmetických přípravků, které jsou běžně v obchodech prodávány jako bio či přírodní. Možná zjistíte, že volná evropská legislativa tak (bohužel) povoluje označit i produkty, které obsahují ropné složky a chemické konzervanty.


MŮŽE PŘÍRODNÍ BIO KOSMETIKA NABÍDNOUT SKUTEČNĚ STEJNÉ ÚČINKY JAKO MODERNÍ CHEMICKÉ OBJEVY?

Jistá fáma o přírodní kosmetice tvrdí, že chemií neobohacené produkty fungují pomalu a účinkují až po dlouhodobém užívání, tohle ale skutečně není pravda. Pokud pro péči o pokožku používáte kvalitní přípravek s vysokou koncentrací živin, cítíte okamžité účinky. Lidskou tkáň je třeba navrátit k přírodě, protože je ve svém přirozeném stavu velmi vnímavá na minerály, stopové prvky či vitaminy a je schopná se bez zatížení chemikáliemi velmi rychle obnovovat.


JE ŠKODA, ŽE JE KOSMETIKA ÉMINENCE OPRAVDU CENOVĚ NÁROČNĚJŠÍ…

Co se týká ceny, je důležité si uvědomit, že ji nelze vždy porovnávat jen tabulkově. Přírodní bio kosmetika Éminence je velmi koncentrovaná, proto se ředí vodou a krém či maska tak vydrží i 3–4× déle, než jiný běžný přípravek o stejném objemu. Také velikost krémů a masek není standardní, jsou 60 ml narozdíl od běžných 50 ml.


MŮŽU SI JEDNODUŠE OTESTOVAT KVALITU KOSMETIKY, KTEROU NYNÍ POUŽÍVÁM?

Veškeré důležité informace byste se měli dočíst v popsaném složení výrobku. Pokud tam objevíte cokoliv, co nepochází z přírody, není to pro vaši pokožku rozhodně prospěšné. Jednoduchým testem je také například vůně. Když vám přípravek extrémně hezky, ale nepřirozeně voní, bylo toho zřejmě docíleno nějakým chemickým přídavkem. Stejně tak extrémní pěnivost není samozřejmě přirozená, ale vytváří se látkou zvanou laurylsíran sodný, což je pro zajímavost látka používaná i v továrních odmašťovačích.


PRODUKTY ÉMINENCE TEDY ŽÁDNÉ PĚNIVÉ PŘÍSADY, BARVIVA A VŮNĚ NEOBSAHUJÍ?

Samozřejmě obsahují – ale pouze přírodní látky. Jako pěnivou přísadu Éminence například používá Cocamidopropyl betain – výtažek z kokosového oleje. Pokud chceme zvýšit vůni a zlepšit barvu našich výrobků, používáme nedráždivé éterické oleje, koření, přírodní barviva z ovoce, zeleniny, bylinek a čaje.


A CO KONZERVANTY? BEZ NICH BY SE PŘECE PŘÍPRAVKY HNED ZKAZILY.

Máte pravdu, i konzervační látky musíme samozřejmě používat. Pro zpomalení oxidačního procesu přidáváme do výrobků ale jen přírodní organické látky jako je med, citron, derivát glycinu (který je ze sóji), kyselina salicylová (která je výtažkem z vrbové kůry a rozmarýnu), papriku nebo síru. Doba použitelnosti Éminence výrobku je v průměru 12 měsíců.


NETRPÍ PŘI TAKTO SLOŽITÉ VÝROBĚ PŘÍPRAVKŮ ÉMINENCE NAOPAK ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ?

Značka Éminence sídlí v Britské Kolumbii, ale k výrobě včetně pěstování plodin a laboratorního výzkumu dochází v Maďarsku. Její ekofarmy jsou zásobovány solární a větrnou energií a laboratoře využívají geotermálního topení. Je-li třeba kompostu, pak ten je pouze z přírodních zdrojů a šetrnou sklizní výrobci kontrolují zachování místní flóry a ohrožených druhů. Výsadba i sklizeň rostlin jsou ruční prací, čímž je oproti mechanické výsadbě a sklizni zamezeno zvýšené tvorbě oxidu uhličitého. Při pěstování se místo toxických chemických postřiků využívá obrany proti škůdcům z přírodních zdrojů. Co se týká obalů, ty jsou také z hlediska ekologie velmi důležité. Společnost v současnosti vyrábí obaly z polyactické kyseliny (PLA) a polymeru vyrobeného z kukuřice. Následný odpad je pak 100% biologicky odbouratelný. I například balicí drť je z kukuřice a je ji možné rozpustit pod tekoucí horkou vodou.


CO JE TO BIODYNAMICKÉ HOSPODÁŘSTVÍ?

Latinský překlad slova biodynamika znamená „živá energie“. Zohledňuje filozofii spojující harmonické cykly růstu rostlin s intenzivními cykly Měsíce. Tuto teorii pěstování rostlin s využitím rytmických cyklů Slunce, Měsíce a planet představil Rudolph Steiner už před 150 lety. Éminence využívá jeho učení a aplikuje ho v pěstování bio rostlin pro své přípravky, vše bez chemických postřiků a umělých hnojiv.


MOHOU VAŠE PŘÍPRAVKY POUŽÍVAT I TĚHOTNÉ ŽENY NEBO ALERGIČTÍ LIDÉ?

Žádných chemických složek se nemusíte bát, v přípravcích Éminence je nenajdete. I tak ale raději pečlivě prozkoumejte složení, zda nejste alergičtí na nějaké obsažené přírodní složky.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Rozumím    Více informací